استفاده بالقوه از هواپیماهای بدون سرنشین در هشدار زودهنگام و کنترل پیشگیرانه هجوم ملخها (بخش پنجم)

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
استفاده بالقوه از هواپیماهای بدون سرنشین در هشدار زودهنگام و کنترل پیشگیرانه هجوم ملخها (بخش پنجم) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

چالش های عرضی یا نوسنجی

قانون گذاری و استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در کشورهای دریافت کننده

کشورهایی که میزبان گروههای ملخهای صحرایی هستند، قوانین خاصی برای هواپیماهای بدون سرنشین ندارند. رویکردی که توسط CLCPRO / FAO برای ادغام هواپیماهای بدون سرنشین اتخاذ خواهد شد بر مبنای تعریف و توضیح مفاهیم از طریق جلسات با مقامات صالحه و اخذ مجوز موقت برای آزمایش و انجام جلسات آموزشی به منظور عملی کردن این ابزار در کنترل ملخها می باشد. همچنین این مسائل، مربوط به آداب و رسوم و اهمیت هواپیماهای بدون سرنشین در کشورهای تحت تاثیر حمله ملخها می باشد.

پیش بینی شده است که پس از اولین آزمایشات میدانی و پیاده سازی طولانی مدت در بعضی از مناطق، پتانسیل راه حل و عملگرایی نتایج حاصل از کشورهایی نظیر موریتانی، راه را برای دیگر کشورهای محتاط بیشتر خواهد کرد.

مسائل امنیتی

موضوعات مختلفی در رابطه با امنیت شناسایی شده است از جمله احتمال خرابکاری یا استراق سمع.
اقدامات امنیتی هنگام استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین عملی خواهد شد. برای این منظور، و علاوه بر فناوری هایی که ممکن است بکار برده شود، تمامی این آزمایشات با اجتناب و دوری از مناطق ناسازگار و درگیر و با همکاری نزدیک با مقامات ملی ذیربط انجام خواهد شد.

برای اولین آزمونها، تمهیداتی توسط دبیرخانه CLCPRO در رابطه با مقام ملی موریتانی انجام خواهد شد که قبلاً ابراز علاقه کرده است تا این ابزار را ارزیابی کرده و شرایط را برای آزمایش موفقیت آمیز ایجاد کند.

شرایط و وضعیت هواشناسی و محیطی

از هواپیماهای بدون سرنشین در شرایط بحرانی مانند طوفان شن و آب و هوای بد استفاده می شود.
  اگرچه آزمایش ها و تستهای مختلف آزمایشگاهی انجام خواهد شد، اما به عنوان ضرورت داشتن اولین مجموعه از آزمایشات میدانی در شرایط واقعی شناخته شده است.

      CLCPRO: Commission for Controlling the Desert Locust in the Western Region

جلسات آموزشی
پس از اتمام مرحله آزمایش، جلسات آموزشی در مورد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای استادان و افسران ارشد بررسی، انجام خواهد شد تا آنها را با استفاده از پهپادها، نگهداری در این زمینه و بهره برداری از داده ها آشنا کنند.

چالش های فنی
در اولین رویکرد، این پروژه حداقل شش مؤلفه خواهد داشت: تحولات مربوط به هواپیمای بدون سرنشین (نوع و طراحی)، منبع انرژی (به عنوان مثال انرژی خورشیدی)، سنسور با قابلیت های سخت افزاری پیش پردازش، پردازش داده ها، مشاهده زمین (داده های ماهواره ای و تعریف حسگر هواپیمای بدون سرنشین، و کنترل (سمپاش، ترابری، عملکرد). کنسرسیوم چند ملیتی که توسط FAO نظارت می شود و توسط اهدا کنندگان مختلف تأمین بودجه می شود، پیشنهاد می دهد تا همه این مسائل را به صورت هماهنگ حل و فصل کند.

تحولات مربوط به هواپیمای بدون سرنشین

همانطور که در اسناد و مدارک آشکار شده، طرح عملیاتی محیط سختی خواهد بود: شن و ماسه، درجه حرارت شدید و دسترسی دشوار به قطعات یدکی یا مواد، چالش هایی است که باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این، هواپیمای بدون سرنشین به عنوان یک عنصر اصلی در این راه حل باید با بقیه عناصر ایجاد شده را به شکلی مناسب ادغام گردد: سنسورها، کاربردهای سموم دفع آفات و غیره.

سرمایه گذار مطرح برای این قسمت HEMAV است.

منبع انرژی
دو چالش و رقابت اصلی در قسمت و حوزه منبع انرژی وجود دارد: 1) افزایش استقامت در پرواز به عنوان مثال شامل انرژی خورشیدی ، و ب) داشتن سیستم شارژ باتری سازگار با شرایط بیابان.

سرمایه گذار مطرح این قسمت هنوز مشخص نشده اند.

سنسور
الزامات اولیه در منطقه حساس، تعیین مناسب ترین و سازگارترین سنسورها برای تشخیص است:
(الف) حضور پوشش گیاهی سبز در مناطق وسیعی از زیستگاههای همگن یا ناهمگن و مناطق وسیعی که برای پرورش (خاک شنی مرطوب با پوشش گیاهی سبز) مطلوب هستند و همچنین تعداد زیاد هرگونه حشره جهنده متمرکز و فعال در این مناطق هنگام بررسی یک بخش گسترده.

(ب) وسعت مناطق بومی پوشش گیاهی سبز در وادی ها ، میان تپه ها و دشت ها و تأیید مناطق محلی که برای پرورش (خاک شنی مرطوب با پوشش گیاهی سبز) مطلوب هستند و همچنین وجود هرگونه حشره جهنده ، دسته ها ، گروه های بالغ و هجوم به پوشش گیاهی طبیعی و محصولات زراعی در طول بررسی های خاص سایت.

سرمایه گذاران این بخش هنوز مشخص نشده اند اگرچه کار اولیه توسط دانشگاه واگنینگن (هلند) انجام شده است.

پردازش داده ها
این بدون شک بزرگترین چالش فنی پروژه است. ترکیبی از پردازش داده های شناختی با کارایی بالا و سبک می تواند در دستگاه های eLocust3 به کار رود ، اما این امر همچنین شامل مشارکت تیم نظرسنجی خواهد بود که به مستلزم آموزش مناسب می باشد.
حداقل در اولین مراحل استفاده عملیاتی این فناوری، استفاده از اینترنت پیش بینی نشده است. پتانسیل محاسبات ابری برای زمان پردازش تقریباً واقعی، در مقادیر زیادی از داده ها باید در مرحله بعد در نظر گرفته شود.

سایر راهکارها باید مانند نشانه گذاری و کنترل داده های پردازنده یا کاهش اعتماد به پردازش داده های مبنی بر رایانه و افزایش توجه به پردازش داده های مبنی بر انسان (به عنوان مثال از طریق ایجاد یک برنامه جدید برای رایانه لوحی (تبلت) جهت کمک به تیم در این پردازش داده ها) بکار برده شوند. این راه حلها در کوتاه مدت اجرا خواهد شد. سایر فن آوری ها و ابتکارات مانند ارتباطات ماهواره ای (SATCOM) و پروژه Google Loon بیشتر تکامل می یابند.
سرمایه گذار مطرح برای این بخش HEMAV با همکاری سایر سرمایه گذاران بالقوه است.

هماهنگی مشاهده زمین
برای بهینه سازی تدارکات تیم ها پس از اجرای راه حل، پیشنهاد استراتژی های جمع آوری داده ها (به عبارت دیگر انتخاب نوع سنسور) و پردازش داده ها ، به یک هماهنگی جامع نیاز دارد.
سرمایه گذار مطرح برای این بخش FAO و ICTJACSIC هستند.

کنترل
سم پاشی دقیق جهت آلودگیهای ایجاد شده توسط هجوم ملخ ها با هواپیماهای بدون سرنشین به یک استراتژی و روش جدید نیاز دارد که تجهیزات سم پاشی مناسب و فرمولاسیون سموم دفع آفات را در خود جای دهد. دو چالش اساسی در این حوزه وجود دارد:

1.     مدیریت اطلاعات و داده ها توسط هواپیماهای بدون سرنشین کنترلی

2.     بهره برداری از هواپیماهای بدون سرنشین در طول عملیات کنترل

با توجه به محدودیت های بالقوه داده ها ، این احتمال وجود دارد که هواپیماهای بدون سرنشین برای رفتارهای نقطه ای از هجوم منحصر به فردی که می تواند جایگزین یا تکمیل کننده عملیات کنترلی باشد که در حال حاضر توسط سمپاش های دستی انجام می شود، بجای عملیات بزرگی که توسط وسایل نقلیه و هواپیماهای خلبانی انجام می شود.

گزینه های مختلفی برای بهره برداری از هواپیماهای بدون سرنشین در طول عملیات کنترل اعم از دستی تا کاملاً خودکار نیاز به کاوش و آزمایش دارد.
سرمایه گذار مطرح برای این بخشUK Innovate است.

خواندن 1091 دفعه