چاپ کردن این صفحه

رقابت بین استارت‌های آپ های کشاورزی در مزارع کانتینری، با صنعت تولید عمده مواد غذایی، جزء برنامه نبود

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
رقابت بین استارت‌های آپ های کشاورزی در مزارع کانتینری، با صنعت تولید عمده مواد غذایی، جزء برنامه نبود - 5.0 out of 5 based on 2 votes
استارت آپ های کشاورزی استارت آپ های کشاورزی

کشاورزی داخلی، یک اصطلاح عمومی است برای اشاره به مزارع با ساختار داخلی مانند گلخانه ها، مزارع کانتینر که هزاران ردیف از فضای گیاهی در آن وجود دارد، جهت یافتن راهی برای پاسخگویی به متقاضیان محصولات محلی و کمک به دانش مصرف کنندگان در مورد تولید مواد غذایی و ارائه تولید محصولات تازه تر در نزدیک ترین محل ممکن

اما برخی در مورد مقایسه کشاورزی داخلی با یک صنعت متمرکز شک و تردید دارند و این که آیا آنها واقعا با محصولات تولیدی انبوه سنتی رقابت می کنند، به ویژه هنگامی که به کانتینرهای کشاورزی منتهی می شود که در یک کانتینر حمل و نقل قدیمی قرار دارند.

"انحصار محدوده کانتینر حمل و نقل، در مقایسه با دیگر اشکال کشاورزی (controlled environment agriculture) CEA (کنترل زیست محیطی کشاورزی) ، به طور ذاتی کارآمد است و به همین دلیل مخاطبان برای تولید محصولات کانتینری در طولانی مدت، بسیار مناسب و جالب خواهد بود."

مشاور کشاورزی Peter Tasgal اخیرا در پست مهمان AgFunderNews نوشت: آینده کشاورزی کانتینر چیست؟

Tasgal همچنین اشاره کرد که هزینه های قابل توجهی در خصوص کشاورزی کانتینری وجود دارد، از قبیل تجهیز کانتینر، هزینه کارگر و هزینه برق برای چراغ های LED. او نتیجه می گیرد که کشاورزی کانتینری حداقل چهار برابر گرانتر از تولید سبزیجات برگدار در یک ظرف در مقایسه با روشهای کشاورزی سنتی است.

"نوآوری در تکنولوژیکی است که باعث بهبود کارآیی کانتینرها می شود، اما در افق آینده چیزی دیده نمی شود که با تولید محصولات برگ دار در کانتینرها و فروش آنها در فروشگاههای محلی و پخش کننده های عمده امکان رقابت داشته باشد."

سرمایه گذاری در سیستم های کشاورزی جدید طبق گزارش AgfFooder Tech Fund Funding 2018، مانند کشاورزی داخلی و پرورش حشرات خوراکی بین سال های 2017 تا 2018 افزایش 596 میلیون دلاری را داشته است.

کمتر از 17% از معاملات که شامل دو معامله می باشد بیش از 100 میلیون دلار بود که پس از عملیات عمودی کشاورزی در ایالات متحده به رکورد 200 میلیون دلار در سال 2017 نزدیک شد.

مسیرهای مختلف عرضه به بازار

در شرکت های داخلی AG مسیرهای رسیدن به بازار فروش همانند مسیر های کشت محصول در زیر یک سقف متفاوت است.  برای مثال، برخی از شرکت ها مانند BrightFarms وBowery سالاد بسته بندی شده را به خرده فروشان محلی عرضه می کنند تا با محصولات سنتی سوپرمارکت ها رقابت کنند .اما برای مزارع کانتینری بوستون، رقابت با محصولات فروشگاه مواد غذایی هرگز جزء برنامه نبود.

مزارع کانتینری توسط Brad McNamara و Jonathan Friedman تأسیس شدند و در حال حاضر با بیش از 12 میلیون دلار سرمایه و با حمایت شرکتهای accelerator group Techstars،Right Side Capital Management, Spark Capital Morningside Group و Will Herman در حال فعالیت هستند. همانطور که بسیاری از استارت آپ ها می گویند، هدف مختل کردن بازار های موجود است و نه لزوما پیروزی بر آنها. برای استارت آپ هایی که بیشتر وقت خود را صرف تفکر در مورد نحوه رشد گیاهان درون کانتینر می کنند، تکنولوژی آن بر اساس تفکر خارج از کانتینر کشت سنتی می باشد.

"آنها کشاورزی کانتینر را با صنعت کاهوی یخ زده مقایسه می کنند. فریدمن به AgFunderNews گفت که ما به این بازار علاقه ای نداریم. ما مجذوب یک سیستم غذایی توزیع شده با برخی از تغییرات باور نکردنی که در کل سیستم غذایی رخ می دهد هستیم مانند کم شدن محصولات بی استفاده، زباله های مواد غذایی و حداکثر سازی بازده. کل سیستم بی عیب و نقص می باشد و همین است که هیجان انگیزش می کند."

معرفی Greenery ، ماشین سبز برگ 2.0

مزارع حمل و نقل، یک کانتینر حمل و نقل آماده به نام ماشین سبز برگ (Leafy Green Machine) (LGM) است که می تواند در مکانهای متنوعی از جمله مناطق متراکم شهری قرار داده شود. Greenery جدیدترین محصول خود را که اولین مدل LGM است، راه اندازی کرد.

Greenery در همان فضای 320 فوت مربعی به عنوان LGM دارای 70٪ فضای رو به رشد با تکنولوژی جدید IoT است که در بهبود عملکرد، کارایی و اتوماسیون به کار رفته است. با قابلیت و خاصیت شفاف سازی در زمان واقعی، که می توان از طریق آن هر مرحله از رشد گیاه را ردیابی و بررسی کرد. حتی زمان دقیق کاشت بذر را نیز می توان بدست آورد. همچنین دارای دستور العملهایی است که کشاورزان را قادر به تکثیر به صورت ایده آل می کند مانند دادن راهکار مناسب جهت ایجاد شرایط محیطی برای محصولات خاص مانند محصولات غیر بومی. و همچنین از محصولات غیر از سبزیجات نیز حمایت می کند، از جمله گوجه فرنگی و ریشه سبزیجات. دانشگاه گرجستان قبلا دو ظروف Greenery را خریداری کرده است. یک کشاورز مستقل نیز، که گوشت سرخ شده را به سرآشپزها در کارولینای شمالی و تنسی عرضه می کند، خریداری کرده است.

اگرچه این دو مشتری با خرید و استفاده از LGM موفق شدند، اما باید در نظر داشت که Greenery در پاسخ به نظرات و بازخورد مشتریانش توسعه یافته و با توجه به نیازهایشان همیشه در حال تغییر است. مزارع حمل و نقل کاربران گوناگونی در سراسر جهان دارند، از جمله مؤسسات آموزشی، بیمارستان ها، سازمان های غیر دولتی، شرکت ها، و صاحبان کسب و کارهای خصوصی که در حال توسعه هستند، محصولات متنوعی را به رستوران ها و سرآشپز ها در منطقه ارائه می دهند.

"لذت بردن از چیزی که استاندارد شده است به این معناست که بازخورد زیادی از اطرافیان دریافت می کنید. ما یک شبکه از 200 کشاورز در سراسر جهان از جمله گوام، پورتوریکو، اروپا و امارات متحده عربی داریم. فریدمن می گوید وقتی که ما در مورد کشاورزی گلخانه‌ای یا کشاورزی سنتی صحبت می کنیم، هیچ یک از این مزارع شرایط یکسانی ندارند، بنابراین جمع آوری این معیارها یکسان نیست و سخت می باشد. " بنابراین ما توجهمان به گردش کار می باشد و بررسی کارهایی که اپراتورها بیشترین زمان را برای آن صرف می کنند، مانند نظارت و یا نیاز به حذف یک ستون برای جایگزین کردن یه قسمت. اما از داشتن
صدها مشتری در تمام این بخش های متنوع بهره مند شدیم، اما در پایان روز، بین آنچه که می خواهند، مانند عملکرد بیشتر، هزینه
‌های عملیاتی، انعطاف پذیری و سفارشی سازی، همپوشانی و اشتراک وجود دارد. هسته و عامل رشد ما، مشتریان نان و کره ( کارآفرینان کسب و کار کوچک هستند).

McNamara به AgFunderNews گفت: و چون ما تجربه ای را در زمینه تولید چهار نسل LGM داشتیم، قادر به حرکت سریعتر و پرداخت هزینه کمتر بودیم. زیرا ما تجربه واقعی داشتیم. چیزی که جان و من در مورد همه ی زمان ها صحبت می کنیم، طراحی انسان محور است. هنگامی که به فرآیند طراحی Greenery رسیدیم آن را شامل دو قسمت برابر انسان محور و گیاه محور دیدیم."

پیشرفت های تکنولوژی

برخی از بزرگترین تفاوت ها بین LGM و Greenery مربوط به شیوه کار و ظاهر آن است. Greenery دارای تابلوهای نور LED موبایل و ردیف های رشد است که قابل تنظیم هستند. این به کشاورزان اجازه می دهد که انواع مختلفی از محصولات را رشد دهند و سادهتر می شود از طریق ردیف های رشد مانور داد و طبق برنامه و با نقشه حرکت کرد.

فریدمن می افزاید: "پس از تکامل نسل چهارم LGM، پیشرفت قابل توجهی در جهت افزایش تولید، تکنولوژی جدید و به دست آوردن معیارهایی که همه مشتریان می خواهند، مانند افزایش عملکرد و بهبود گردش کار، به وجود می آید". یکی از بزرگترین چیزهایی که ما از آن فرار می کردیم این بود که احساس می‌کردیم که تا حد امکان از تکنولوژی خنثی استفاده می کردیم. ما متوجه شدیم که مجبوریم که به نقطه شروع برگشته و از ابتدا شروع کنیم."

به عنوان یک اظهار نظر به اخلاق خارج از جعبه، ناسا مزارع حمل و نقل را برای کمک به هزینه انتقال تکنولوژی کسب و کار کوچک و برای تأمین هزینه کار با دانشگاه Clemson که در حال بررسی چگونگی رشد مواد غذایی در آب و هوای بد است، انتخاب کرد. ناسا امیدوار است که مزارع حمل و نقل بتوانند به تولید یک محصول منفصل از شبکه کمک کنند که به تسهیل اکتشافات عمیق تری کمک کند.

این یک زمان پویا برای کشاورزی است

با توجه به آینده کانتینرهای کشاورزی، McNamara و Friedman می خواهند به مردم یاد آوری کنند که صنایع، نهادهای استاتیک و بی حرکت نیستند، به ویژه هنگامی که آنها به شدت بر روی نوآوری های تکنولوژیک متمرکز هستند.

"چیزی که فکر ما را مختل می کند این است که مقالات نوشته شده به صورت استاتیک و ساکن است. کشاورزی داخلی ما در زمان پویایی خود است. McNamara می گوید: اگر شما در سال 2010 به ما می گفتید که امروز در چنین شرایطی خواهیم بود، به صورت باورنکردنی ای فراتر از رویاهای ما بود.

"با LGM و Greenery، ما یک راه جدید برای رشد و توسعه یک سیستم غذایی توزیع شده ساختیم که برای ما هیجان انگیز است. Friedman می گوید: شما می توانید با استفاده از این تکنولوژی موانع را برای ورود به صنعت کشاورزی از بین ببرید، و این امکان را برای افرادی که می خواهند به صورت حرفه ای فعالیت کنند اما نمی خواهند یک انبار و مخزن بسازند و یا افرادی که در زمینه کشاورزی هیچ سابقه و تجربه ای ندارند، فراهم می کند." اگر آنها بخواهند برند و نام تجاری خود را رشد دهند و یا یک قرارداد و معامله خصوصی با یک رستوران داشته باشند، ما می خواهیم به آنها ابزارهایی برای دستیابی و رسیدن به آن اهداف را با تبدیل نیمی از جهان به زمین های کشاورزی و زراعی بدهیم."

 

خواندن 2236 دفعه