چاپ کردن این صفحه

توسعه سیستم کشاورزی دقیق در آفریقای جنوبی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
توسعه سیستم کشاورزی دقیق در آفریقای جنوبی - 5.0 out of 5 based on 2 votes
کشاورزی دقیق کشاورزی دقیق

هر قدم در بکاربردن روش درست اندازه گیری شده برای کشاورزی دقیق، اثبات سودمندی این عملیات در Northern KwaZulu-Natal است.

کووت اسمیت محصولات خود را در مزرعه 1000 هکتاری ، (EJP Smit Boerdery ) در منطقه Vryheid در آفریقای جنوبی،  دو سوم سطح زیر کشت را ذرت و یک سوم دانه سویا در یک دوره به عمل می آورد.

آقای اسمیت با Stephen Pennells که یه کشاورز از Agrisol است همکاری می کند و با او به توافق رسیدند که مفهوم کشاورزی دقیق یک فرایند طولانی مدت است و نمی توان انتظار داشت که به سرعت به نتیجه برسند. تا کنون، او مطمئن است که سیستم او بازده و کارایی خوبی دارد و باعث کاهش هزینه های مصرفی می شود.

روند طولانی مدت در 3 مرحله آغاز می شود:

اولین گام ترسیم کردن کلیه زمینهای زراعی با استفاده از نقشه برداری GPS می باشد. این نقشه ها بر روی سیستم آنلاین Agrisol قرار می گیرند، جایی که هر مشتری رمز ورود خود به سیستم را دارد تا به اطلاعات خصوصی خود در هر زمان دسترسی داشته باشد.

بر اساس درخواست کشاورزان، نمونه های خاک به کمک یک تیم اختصاصی که توسط Agrisol استخدام شدند گرفته شده است. یک انتخاب وجود دارد از مشخصات مختلف شبکه از 0.25 هکتار تا 4هکتار و 3 نوع آزمون متفاوت انجام می شود.

  1. اولین آزمایش تجزیه و تحلیل خاک نرمال است، به منظور نشان دادن میزان عناصر مختلف در خاک.

  2. دومین آزمایش در دسترس بودن مواد مغذی است. این بسیار مهم است زیرا به صورت دقیق مقدار هر عنصر که در دسترس گیاه است را نشان می دهد. گاهی اوقات مقدار عنصر مشخص شده ممکن است با یک آزمایش معمولی کافی بنظر برسد، اما در حقیقت ممکن است به علت عوامل دیگر خاك کاملا غیر قابل دسترس باشد. در این مورد، می توان اصلاحاتی را با افزایش سطح عناصر دیگر در خاک ایجاد کرد تا این عناصر به راحتی مورد استفاده گیاه قرار گیرند. یکی از گزینه ها استفاده تغذیه برگی است. (یک روش تغذیه گیاه است که کود مایع به طور مستقیم از طریق برگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. گیاهان قادر به جذب عناصر ضروری از طریق برگ های خود هستند.)

  3. آزمایش سوم، تجزیه و تحلیل سلامت خاک است. که میزان میکروباکتریهای فعال در خاک را نشان می دهد.
    این موجودات خاکی مقدار مشخصی نیتروژن و فسفات تولید می کنند که برای گیاهان مفید می باشد. تحقیقات Agrisol نشان داده است که با بهبود و اصلاح سلامت خاک می توان مبلغ قابل توجهی در هزینه مصرف کود صرفه جویی کرد.

مشاوره در خصوص نوع کود مصرفی

با استفاده از نتایج بدست آمده از تجزیه و تحلیل خاک، به کشاورزان توصیه می شود که از چه کود هایی استفاده کنند و استفاده از تغذیه برگی چه زمانی برای محصول در حال رشد لازم است. این جزء خدمات مشاوره ای است که در اختیار کشاورزان قرار می گیرد و به آنها پیشنهاد می شود که کشاورزان بهتر است کدام محصول را استفاده کنند. این سیستم نقشه های تجویزی را برای استفاده آهک، فسفات، پتاسیم و عناصر ریز مانند بور، روی، منگنز، آهن و مس را تولید می کند.

آهک برای اصلاح اسیدیته استفاده می شود، با استفاده از یک دستگاه پخش آهک Agrispread با یک سیستم نرخ متغیر،که از طریق تکنولوژی AG با کمک تراکتور دقیق John Deere کنترل می شود.

کشت و زراعت با 'Rolmoer'

کشت به شدت به Rolmoer متکی است، غلتکی با قطر بزرگ که به تیغه هایی برنده متصل می شود و باعث می شود که محصولات به طول های مشخصی بریده شوند. قسمت باقی مانده توسط یه قطعه به چنگک و دندانه های Vibroflex بر روی یک چهارچوب متصل شده است، وسیله و دستاوردی محلی که توسط Arlington Steelworks ساخته شده است کسی که Rolmoer را ساخته است.
این سیستم ثابت کرده است که زمین های شنی که در معرض فرسایش باد قرار دارند جایی که پوشش کافی روی سطح آن باقی نمانده باشد موفق است.

برنامه  Agrisol

دستگاه John Deere مجهز به ردیف های متغیر جهت تغییر سرعت در پخش کود است و این امکانات به منظور کنترل هزینه های کود می باشد. پخش کننده کود Vicon نیز دارای برنامه متغیر سرعت است و سمپاش Jacto دارای کنترل متغیر سرعت و پخش است، که توسط سیستم JD-link اداره می شود.

سیستم نظارت بر محصول در این زمان با یک برنامه مرتبط با سیستم آنلاین Agrisol معرفی شده است تا نقشه ها در دسترس باشند. برنامه NDVI (Normalised Difference Vegetation Index) ( شاخص عمومی تفاوتهای رشد گیاهان) بیانگر تصاویری جهت شناسایی هر گونه مشکل از جمله آفات و حشرات، بیماری های گیاهی و یا کمبود مواد مغذی است. نمونه های برگ نیز برای تطبیق و در اختیار داشتن روند اصلاح گرفته شده تا در صورت لزوم مورد استفاده قرار گیرند.

در پایان هر دوره، برنامه Agrisol گزارشی از نتایج و عملکرد سیستم را برای برنامه ریزی فصل بعد آماده می کند. درکل سیستم نتایج خوبی را نشان می دهد و آقای اسمیت را قادر می سازد تصمیمات موثری را در زمان مناسب برای جلوگیری از بروز مشکلات بگیرد.

خواندن 3131 دفعه