چگونه THRIVE باارزش ترین شتاب دهنده سال ۲۰۱۹ در AgriFood انتخاب شد.

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
چگونه THRIVE باارزش ترین شتاب دهنده سال ۲۰۱۹ در AgriFood انتخاب شد. - 5.0 out of 5 based on 1 vote

هفته گذشته، THRIVE به عنوان مهمترین شتاب دهنده فناوری AgriFood در AgFunder در زمینه جوایز نوآوری Tech AgriFood در سانفرانسیسکو انتخاب شد، این رای گیری توسط یک گروه از سرمایه گذاران در فن آوری های پیشرو در زمینه کشاورزی اعلام و سپس در مقابل اعضا و شبکه مشترکین 60،000 نفری عضوAgFunder اعلام شد.

برای کسانی که نمی دانند شتاب دهنده چیست توضیح میدهیم که این یک برنامه طولانی مدت برای شرکت هایی است که در مراحل اولیه هستند تا دسترسی به یک برنامه درسی و آموزش توسط مربی توسعه کسب و کار برایشان فراهم گردد و اغلب بوسیله یک سرمایه گذار حمایت می‌شوند، شتاب دهنده ها معمولا به صورت مجموعه ای یا بر مبنای مذاکره سرمایه گذاری می کنند و هدفشان جذب سرمایه بیشتر توسط سرمايه گذارانVC (سرمايه گذاري خطر پذیر) در "Demo Day" در پايان برنامه است. البته، روش ها و استراتژی های مختلفی وجود دارد. برخی از گروه های پیشرو شتاب دهنده در سطح جهانی عبارتند از :Y Combinator ، Techstars و 500 Startups .

THRIVE یک شرکت آمریکایی است که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیاست که از سال 2011 شروع به کار نموده است و در حال حاضر همکاری خود را با پنجمین همکار آغاز نموده است و امروز میزبان THRIVE Summit در سانتا کلارا است.

در سال جاری، اولین برنامه MidWest خود را با همکاری با National Board of Pork، AgriNovus Indiana ، Elanco Animal Health، Purdue Foundry و with long-term partner Land O’Lakes آغاز خواهد کرد.

این سازمان، توسط SVG Ventures پشتیبانی می شود، و گزارش سالانهTHRIVE Top 50 را منتشر می کنند که جزئیات ( ۵۰ شرکت برتر فعال فناور در صنعت کشاورزی و صنایع غذایی ) با همکاری برخی از شرکای نوآورانه خود از جمله ، Wells Fargo Wells Fargo، Trimble، Driscoll، Innovation Sun World و EY منتشر می کند.

گروه دیگر شرکای نوآورانه شرکت های Corteva Agriscience، Driscoll، Wilbur Ellis، E & J Gallo Winery، Coca Cola، Trimble، Verizon، Taylor Farms و Heidenhain هستند.

پس از این جایزه، با بنیانگذار و مدیر عامل شرکت John Hartnett آشنا شدیم تا اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی ایجاد THRIVE بعنوان یک شتاب دهنده موفق بدست آوریم.

THRIVE چه زمانی و با چه استراتژی شروع به کار کرد ؟

دو موج وجود داشت: اولین در دره Salinas بود که صنایع غذایی و کشاورزی را با صنعت فناوری ارتباط می داد و به این دلیل ما شتاب دهنده را ایجاد کردیم. اما پس از آن ما تصمیم به ساخت یک پلت فرم بر اساس چهار اصل گرفتیم: شتاب دهنده، یک صندوق سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در Startups. یک برنامه همکاری که به این ترتیب ما شرکت های بزرگ فعال در زمینه غذا و کشاورزی و همچنین فن آوری های عمومی را در Agtech summit ما درگیر کردیم ، که در سال 2013 Forbes Media تاسیس شد.

چطور با چهار اصل روبرو شدید؟

ما این پلت فرم را با مقیاس یک شرکت طراحی کردیم، با کارآفرینی شروع می شود و تا حدودی تحقیق و توسعه در دانشگاهها . پس از مدتی به آنچه که راه اندازی نمودیم نگاه کردیم و به این اندیشیدیم که چگونه می توان آن را یک شرکت بزرگ تبدیل کرد و سپس چگونه از آن خارج شد. این امر ما را مجاب کرد تا در مورد چگونگی حمایت از Startups به صورت تجاری، با ساختن برنامه با مشارکت مشتری بیشتر فکر کنیم.

بنابراین در ابتدا، ما با انجمن تولید کنندگان غربی و مرکز نوآوری خود در سالیناس در ساختمان تیلور، جهت کمک به شرکت های بزرگ در حوزه های مختلف در منطقه، همکاری کردیم. سپس ما مولفه هایی به شرکت اضافه کردیم، همانطور که احساس می کردیم که فعالیت       M & A در فضای خروج از Agtech Startup بیشتر از IPO وجود خواهد داشت، بنابراین ما می خواستیم شرکت ها را به طور بالقوه بخشی از آن قرار دهیم.

چگونه بسیاری از روابط تجاری را که در حال حاضر دارید، ایجاد کرده اید؟

این کمی به گذشته بر می گردد. زمانی که من نقش رهبری در PalmPilot را داشتم که یک شرکت 5 میلیارد دلاری بود. با داشتن 2000 نفر نیرو در یک تیم و همکاری با دیگر شرکتها، متوجه شدم که زمانی که شما در داخل یک سازمان هستید و باید در خارج از مجموعه تعیین کنید که نوآوری از کجا آغاز می شود، چقدر سخت می تواند باشد. پسIrish Technology Leadership Group را در Silicon Valley تاسیس نمودم و یک شبکه از مدیران اجرایی در برخی از شرکت های برتر فناوری در جهان، از گوگل تا سیسکو را ایجاد کردم و اکنون یک شبکه 20 هزار نفری می باشند.

بنابراین ترکیبی از درک مشکل از تجربه و داشتن روابط بود. البته ما در آغاز ابتدا با مشارکت Taylor Farmsو Driscolls partnership شروع کردیم و خیلی نتیجه گرا بودیم، اما اکنون در سراسر محصولات کشاورزی و در حال حاضر به جنبه های مختلف فناوری با بیش از 40 شرکای تجاری مشغول بکار هستیم.

چگونه تغییرات در استارت آپ های تکنولوژیکی را طی پنج سال گذشته با کمک شتاب دهنده ها می بینید؟

فکر می کنم وقتی شروع کردیم، توسط بسیاری از شرکت های sensor بمباران شدیم؛ همه چیز در مورد IoT مطابق با AG بود و ما شرکت های زیادی داشتیم که از جمع آوری اطلاعات استفاده می کردند، اما لزوما یک رویکرد پلت فرم کامل نیست. در حال حاضر، ما راه حل های کامل تری ارائه میدهیم برای یک سیستم مدیریت مزرعه با توجه به چالش کار به ویژه در کالیفرنیا که به شدت حساس است، اتوماسیون به یک رویکرد بزرگ با ادغام روباتیک و هوش مصنوعی تبدیل شده است و استارت آپ ها شروع به ایجاد فناوری هایی می کنند که واقعا در این زمینه موفق هم هستند. البته نا گفته نماند که بیوتکنولوژی دارای یک روند قوی است.

چگونه باید یک شتاب دهنده به برنامه های در حال اجرا ارزش افزوده را اضافه کند؟

در املاک و مستغلات، مردم در مورد مکان، مکان ، مکان صحبت می کنند؛ برای استارت آپ ها دسترسی ، دسترسی، دسترسی: به مشتریان، نبوغ و بازار.

ما این همه این ها را متمرکز کردیم. ما کارآفرینان را بوسلیه کسب و کارشان با افراد فعال در بخش کشاورزی به همکاری دعوت نمودیم تا از هر دو طرف به آنها کمک کنیم ، شرکت ها با تمرکز بر آنچه که باید انجام دهند و نحوه تجدید ساختن محصولاتشان تمرکز می کنند.

ما با WGA برای شناسایی تولیدکنندگان خاص برای کمک به تکنولوژی برای اثبات اثر گذاری تکنولوژی در زمینه کشاورزی کار می کنیم. همکاری آنها کلید ماست. سال گذشته ما برنامه توسعه MidWest خود را اعلام کردیم و در آنجا خواهیم بود. ما بدیهی است که از جنبه های آموزش کلیدی استارت آپ ها مانند انجام کسب و کار با یک شرکت و یا یک کشاورز و اینکه استارت آپ ها چگونه باید آین کار رو انجام دهند. گرچه ما سعی می کنیم که کمتر از آن کار کنیم و بیشتر به جنبه های تجاری تمرکز کنیم و البته سرمایه گذاری در استارت آپ ها مهم است، اما بعد از اینکه شتاب دهنده را ترک کرد، سرمایه گذاری ادامه می یابد. ما دارای شرکای قابل توجهی از شرکای سندیکایی برای سرمایه گذاری مشترک با شرکای تجاری خود هستیم که همچنین علاقمند به سرمایه گذاری هستند.

چقدر سرمایه گذاری در استارت آپ ها در برنامه دارید؟

ما 100 هزار دلار سرمایه گذاری می کنیم و هر یک از سرمایه گذاری های بعدی می تواند بین 250.000 تا 1 میلیون دلار باشد. ما در حال حاضر در سرمایه گذاری سوم هستیم. در واقع مدل سرمایه گذاری همیشه سبز را داریم که به طور مداوم سرمایه آن را افزایش می دهیم.

خواندن 2370 دفعه