رشد ۱.۷ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خطر پذیر در استارت آپ های کشاورزی هند

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رشد ۱.۷ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خطر پذیر در استارت آپ های کشاورزی هند - 3.4 out of 5 based on 5 votes

رشد ۱.۷ میلیارد دلاری سرمایه گذاری خطر پذیر در استارت آپ های کشاورزی هند

استارت آپ های AgriFoodهند در حال نوآوری هستند تا آنچه را که مصرف کنندگان میخواهند به آنها داده شود و این صنعت در حال ورشکستگی را نجات دهند. هند جمعیتی به سرعت در حال رشد دارد و پیش بینی می شود که تا پایان سال 2024 از چین به عنوان پرجمعیت ترین کشور جهان پیشی بگیرد. با میلیاردها دلار گردش مالی ماهانه در زنجیره تامین مواد غذایی و محصولات کشاورزی و صنعت ورشکسته پخش، نوآوری در صنعت کشاورزی کشور به شدت مورد نیاز است.

خوشبختانه اکوسیستم فعال استارت آپ هایی که که بر روی اختلال وضعیت موجود در زنجیره ارزش کار می کنند، وجود دارد و امروز ما نگاهی به صنعت استارت آپ های کشاورزی هند در همکاری با VC Omnivore کشاورزی داریم. بین سال های 2013 تا 2017، استارت آپ های AgriFood هند توانستند مجموعا 1.66 میلیارد دلار سرمایه جذب کنند که این در مقایسه با 10 میلیارد دلاری که در سال 2017 در سطح جهانی به تنهایی افزایش پیدا کرد، ممکن است کم باشد، اما در حدود 558 قرارداد سرمایه گذاری شد که حدود 10 درصد از فعالیت قراردادهای سرمایه گذاری جهانی در طول همان دوره است.

حجم سرمایه گذاری در هند کم است، که منعکس کننده هزینه پایین برای راه اندازی کسب و کار در این کشور است.

خواسته های طبقه متوسط ​​محلی برای سرمایه گذاری

تاکنون، کارآفرینان کشاورزی بیشتر به برآورده کردن خواسته های طبقه متوسط ​​در‌‌‌‌ حال رشد هند تمرکز کرده اند. خانواده های طبقه متوسط و طبقه بالاتر از متوسط از 24 میلیون خانوار در سال 2005 (11 درصد از جمعیت) به ​​57 میلیون خانوار( 21 درصد جمعیت) در سال 2016 افزایش پیدا کرده اند.

این طبقه متوسط ​​در حال رشد، عادات مصرف مواد غذایی خود را بهبود بخشیدند و خواستار افزایش کیفیت و راحتی در همه شاخه ها شامل: بسته بندی محصولات مصرفی ، رستوران، خرده فروشی و تحویل در محل گردیدند . از طریق گسترش دستگاه های تلفن همراه و بسته های اینترنت ارزان قیمت، کمک های غذایی با تکنولوژی فعال، به ویژه خدمات تحویل مواد غذایی، به سرعت در حال افزایش است. با یک سنت طولانی از تحویل مواد غذایی از طریق dabbawalas، doodhwalas و مغازه های کیرانا، استفاده از فن آوری جهت تحویل غذا در منزل و ادارات گام منطقی بعدی بود.

از مجموع 1.66 میلیارد دلار جذب شده، 1.48 میلیارد دلار آن در بخش پایین دستی استارت آپ های کشاورزی سرمایه گذازی گردید. سرمایه از صندوق های سرمايه گذاری خصوصی بزرگ جهانی مانندSequoia Capital و Accel Partners، شرکت های بزرگ چند ملیتی مانند Alibaba، Naspers و SoftBank و همچنین صندوق های سرمایه گذاری محلی از قبیل DSG Consumer Partners و Saama Capital گرفته شده است.

با توجه به اهمیت نقش مصرف کننده در اکوسیستم استارت آپ ها در هند،AgFunder   و Omnivore یک گروه جدید از غذاهای پرطرفدار و رستورانهای عرضه کننده را برای نشان دادن این روند تاثیرگذار ایجاد کردند. افزایش آگاهی از کیفیت غذا، افزایش درآمد مصرف کنندگان، تقاضای بیشتر برای راحتی و تمایل بیشتر به آزمایش مواد ا جدید، باعث ایجاد چندین برند در مواد غذایی شد. برند های جدید در مقوله هایی مانند غذاهای آماده طبخ، نوشیدنی های طبیعی و غذاهای سرپایی سالم مشغول بکار شدند و همچنان در حال افزایش هستند.

در حالی که استارت آپ های تحویل مواد غذایی آنلاین تحت تاثیر اولیه سرمایه گذاری پایین دست قرار گرفت (eGrocery 526 میلیون دلار، بازار رستوران ها 470 میلیون دلار، رستوران های مجلل و غذاهای مجلل 148 میلیون دلار)، سرمایه گذاری در غذاهای پرطرفدار و رستوران ها در طول همین دوره 308 میلیون دلار افزایش یافت.

تحویل مواد غذایی آنلاین نقش نوسان گیر سرمایه گذاری بخش

کل سرمایه گذاری استارت آپ های Agifood هند از 89 میلیون دلار در سال 2013 در طول پنج سال به 342 میلیون دلار در سال 2017 افزایش یافت. اما سرمایه گذاری در سال 2015 با 681 میلیون دلار افزایش چشمگیری داشت، زیرا سرمایه گذاران خطر پذیر شروع به نوشتن چک های بیشتر برای استارت آپ های Agifood مخصوصا در بخش آخر تامین زنجیره مواد غذایی آنلاین نمودند.

استارت آپ های تحویل مواد غذایی آنلاین در میان سرمایه گذاران در سال 2015 بسیار محبوب بود، زمانی که میانگین سرمایه گذاری در سریA، eGrocery از 5 میلیون دلار در سال 2014 به 9.2 میلیون دلار افزایش یافت.

فعالیت های سرمایه گذاری در استارت آپ های کشاورزی در سال 2015 پس از شکست چندین مورد استارت آپ، مجدداً در بخش تحویل مواد غذایی آنلاین از قبیل PepperTap با بیش از 50 میلیون دلار جذب سرمایه و استارت آپ TinyOwl رستورانهای زنجیر ه ای با بیش از 30 میلیون دلار جذب سرمایه، افزایش یافته است. این شکست ها موجب شد تا تعدادی از محرک های سرمایه گذاری در بخش تحویل مواد غذایی آنلاین مورد استفاده قرار گیرد.

سرمایه گذاری های مالی دوباره در پایان سال افزایش پیدا کرد، با سرمایه گذاری بیشتر در بخش های جدیدتر شروع به کار می شود. به طور کلی سرمایه گذاری ها در طول این دوره از 45 مورد در سال 2013 به 158 مورد در سال 2015 و 147 مورد در سال 2017 افزایش پیدا کرد.

شتاب دهنده تکنولوژی مزرعه

تعداد زیادی از سرمایه گذاران بزرگ و کوچک، که هدفشان افزایش بهره وری و سودآوری در بخش کشاورزی هند است در حال سرمایه گذاری در طول زنجیره تامین مواد غذایی در هند هستند.

شرکتهای فعال در بخش بالادستی کشاورزی مانند رشته های: بیوتکنولوژی کشاورزی، نرم افزار مدیریت مزرعه، سنسورها و اینترنت اشیاء، مزرعه رباتیک، بایو انرژی و بایو مواد، در بخش با تکنولوژی متوسط مانند: تجارت آنلاین محصولات کشاورزی، تکنولوژی سرمایه گذاری بر اساس تعداد تنها 26٪ از میزان سرمایه گذاری و بر اساس میزان سرمایه گذاری تنها 10٪ از ارزش معاملات از سال 2013 به 2017 نشان می دهد. با این حال معمولا شروع کار از پایه کوچک شروع می شود و سرمایه گذاری در استارت آپ های کشاورزی در طول دوره پنج ساله تقریبا هفت برابر شده است.

تجارت آنلان محصولات کشاورزی (78 میلیون دلار) و بخش با تکنولوژی متوسط(54 میلیون دلار) شروع به سرمایه گذاری در بخش بالادستی کردند، در حالی که استارت آپ های نرم افزار مدیریت مزرعه و سنسور ها و اینترنت اشیاء طی سال های 2013 تا 2017 فقط 21 میلیون دلار به عنوان فن آوری های مورد توجه قرار نگرفته، کسب کردند ما انتظار داریم که این دسته از صنایع در ماه های آینده سرمایه گذاری های بیشتری جذب کنند.

به استثنای Accel Partners ایالات متحده، صندوق های تخصصی در فعالیت های سرمایه گذاری بالادست کشاورزی هند فعال هستند از جمله Omnivore (تنها صندوق تخصصی فن آوری در بخش کشاورزی) همچنین می توان به Skymet، Stellapps، Ecozen،Eruvaka و Y-Cook اشاره کرد که در استارت آپ هایی مانند: Qualcomm Ventures، Mistletoe  و 500 استارت آپ دیگر سرمایه گذای کرده اند.

بعضی از افراد برجسته به صنعت Agritech در هند توجه دارند، از جمله بیل گیتس، که بنیادش را برای حمایت از بخش صنعت کشاورزی هند و همچنین شرکت سرمایه گذاری Mistletoe خانواده SoftBank، که اخیرا یک شتاب دهنده استارت آپ کشاورزی در هند راه اندازی کرده است (از آندرا پرادش).

به گفته مارک کان، مدیر عامل شرکت Omnivore، "زمین های کوچک و زنجیره های تقسیم شده، در کنار افزایش نفوذ گوشی های هوشمند در روستا ها ، فرصت قابل ملاحظه ای برای ایجاد تغییر در کلیه زمینه های کشاورزی در جهت بالابردن شفافیت، مشارکت مالی و بهره وری زنجیره تامین مواد غذایی ارائه می دهد. علاوه بر این، راهکارهایی که توسط استارت آپ های هند ارائه شده است، فراتر از بازار داخلی بزرگ خواهد بود و می تواند به عنوان محصولات و خدمات صادر شده به کشاورزان کوچک در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

خواندن 4000 دفعه