Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

مدیرسایت

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، امروز (چهارشنبه، ۵ دی ماه) تفاهم نامه همکاری سازمان فضایی ایران با صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در غرفه سازمان فضایی ایران در نوزدهمین نمایشگاه "دستاورد های پژوهش فناوری و فن بازار" به امضا رسید.

دومین نشست مشترک صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی با حضور دکتر کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر غلامحسین طهماسبی قائم مقام سازمان، دکتر رسول زارع معاون پژوهش و فناوری، دکتر سیدباقر محمودی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، خانم مهندس بنی هاشم مشاور وزیر جهادکشاورزی و رئیس هیأت مدیره صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی، مهندس رضوی مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی سه شنبه ۱۳ آذر سال جاری در سالن اندیشه برگزار شد.
خانم مهندس فروغ السادات بنی هاشم مشاور وزیر جهادکشاورزی و مدیر کل دفتر توسعه فعالیت های زنان روستایی با اشاره به عملکرد موفق صندوق های خرد زنان روستایی از رشد ۳۰ درصدی تعداد این صندوق ها خبر داد. وی با اعلامحمایت از راه اندازیصندوق های شهرستانی، روند توسعه صندوق های خرد زنان روستاییرا نوید بخش دانست و پیش بینی کرد بر تعداد متقاضیان عضویت در این صندوق هادر آینده نزدیک افزوده شود. وی با اشاره به دستاوردهای این صندوق در تکمیل زنجیره تولیدات روستایی ابراز امیدواری کرد بتوان با مساعدت سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی در زمینه تامین اعتبارات و بازاریابی محصولات زنان روستایی همافزایی مطلوبی شکل گیرد


مهندس رضوی رئیس هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، با ارائه توضیحاتی پیرامون اعتبارات موردنیاز برای راه اندازی صندوق های استانی، توسعه صندوق های خرد زنان روستایی را نیازمند حمایت همه جانبه دانست. وی با اشاره به راه اندازی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی ، ضرورت تامین سرمایه توسط دولت را برای افزایش تعداد سهامداران شرکت های دانش بنیان یادآور شد.


دکتر مجید ولدان مدیر کل دفتر امور فناوری با اشاره به سهم ۴۶/۷ درصدی دولت برای تامین اعتبار صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری، از عضویت ۵۴ شرکت دانش بنیان در این صندوق خبر داد. وی خدمت به بخش کشاورزی و رفع مشکلات بهره برداران را از وظایف اصلی وزارت جهادکشاورزیعنوان داشتکه در این راستا صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری با هدف ثروت آفرینی برای بخش کشاورزی راه اندازی شده است. دکتر ولدان با اشاره به عملکرد نوید بخش این صندوق در طول یکسالی که از آغاز فعالیت آن می گذرد، ابراز امیدواری کرد صندوق صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری بتواند برای اجرای طرح های اقتصادیموسسه های تحقیقاتی تابعه سازمان و هم چنین ترویج یافته های تحقیقاتی کشاورزیراهگشا باشد. مدیر کل دفتر امور فناوری سازمان هم چنین صندوق حمایت ازتوسعه پژوهش و فناوری را حلقه اتصال بین محقق و بهره بردار نام برد و برگزاری همایشی باکارکرد ویژه بسترسازی برای این مهم، را از سوی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی خواستار شد


دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان ضمن اعلام حمایت از صندوق صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری، اختیارات قانونی برای تامین اعتبارات صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری و صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی را مورد بررسی قرار داد. وی هم چنین از آمادگی سازمان برای تقویت بازاررسانی تولیدات کشاورزی زنان روستایی از طریق برپایی نمایشگاه های عرضه و فروش محصولات کشاورزی اعضای این صندوق خبر داد. دکتر خاوازی ساماندهی شرکت های خدمات فنی و مشاوره ای را نیز از جمله پروژه های اقتصاد مقاومتی دانست که با همکاری وزارت کار در حال پیگیری است.

 

روابط عمومی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی  

دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی:

سازمان تحقیقات  فعالیت های صندوق "حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی" را پشتیبانی می کند

 نشست مشترک دکتر خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و رئیس و اعضاء هیات مدیره شرکت مادر تخصصی توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با موضوع صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی روز شنبه 14 مهرماه سال جاری، در دفتر ریاست سازمان برگزار شد.

مجمع عمومی فوق العاده صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی با حضور اکثریت سهامداران در تاريخ ١٣٩٧/٠٦/٠٤ برگزار گردید.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران مجمع بصورت رسمی آغاز بکار نمود.

در ابتدای مجمع پس از تشکیل هیأت رئيسه، جناب آقای دکتر ولدان رئیس هیات مدیره صندوق ضمن خوشامدگویی به سهامداران محترم و تشکر از حضور جناب آقای مهندس اعرابی نماینده شرکت مادر تخصصی حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و همچنین جناب آقای مهندس قصاع نماینده دبیرخانه کارگروه ماده ۴۴ رفع موانع تولید رقابت پذیر، دستور جلسه مجمع را قرائت و توضیحات مبسوطی در این خصوص ارائه نمودند.

دومین جلسه اتاق فکر صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی با حضور دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، دکتر غلامحسین طهماسبی قائم مقام سازمان، دکتر احمد زارع فیض آبادی مشاور رئیس سازمان ، دکتر ولدان مدیر کل دفترامور فناوری، دکتر محمود قصاع مسئول دبیرخانه کارگروه ماده ۴۴ رفع موانع تولید، دکتر ابراهیمی مشاور رئیس سازمان، دکتر نیکویی سرپرست دفتر امور اقتصادی سازمان، مهندس داریوش شهریاری مدیر عامل صندوق حمایت ازتوسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی، مهندس آرش مظفری نماینده شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی و مهندس الهام رضایی رئیس گروه برنامه ریزی و پایش فناوری در تاریخ 19 خردادماه سال جاری در دفتر رئیس سازمان برگزار شد.

نخستین جلسه اتاق فکر صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری بخش کشاورزی در محل سالن اندیشه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی روز شنبه اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مادر تخصصی؛ نخستین جلسه اتاق فکر صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی با حضور غلامحسین طهماسبی؛ قائم مقام سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، حسین شیرزاد دستیار وزیر جهاد کشاورزی، عوض علیزاده مقدم قائم مقام شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، ابوالقاسم شمس عضو هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، رسول زارع، معاون پژوهش و فناوری، زارع فیض آبادی و ابراهیمی مشاور معاون وزیر جهاد کشاورزی، محمودی، رئیس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه بذر چغندرقند، مجید ولدان، مدیرکل دفتر فناوری سازمان و رئیس هیات مدیره ، آرش مظفری و عباس یدالهی به نمایندگی شرکت های دانش بنیان فعال در بخش کشاورزی و داریوش شهریاری، مدیرعامل صندوق در سالن اندیشه سازمان برگزار شد و به بررسی گزارش نحوه شکل گیری و عملکرد صندوق و بحث در مورد اهداف و برنامه های صندوق پرداخت.

مجمع عمومی عادی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری با حضور اکثریت سهامداران روز یکشنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰ صبح در محل سالن سگال سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

در ابتدای جلسه با حضور آقای مهندس اعرابی نماینده شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری دربخش کشاورزی و تعیین ناظرین و منشی جلسه و قرائت دستور جلسه بر اساس آگهی منتشره در روزنامه کثیر الانتشار جلسه مجمع رسمیت یافت.

اولین جلسه هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در سال ۱۳۹۷ با حضور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه جناب آقای دکتر ولدان رئیس هیئت مدیره صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فنآوری در بخش کشاورزی گزارشی از نحوه تاسیس و تجهیز دفتر صندوق، تفاهم نامه منعقده بین صندوق و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، تشکیل اتاق فکر و برگزاری جلسات مختلف از جمله جلسه با نماینده محترم ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی ارایه نمودند.

در ادامه گزارش کاملی از عملکرد صندوق ، اقدامات و برنامه های آتی توسط آقای مهندس داریوش شهریاری مدیرعامل صندوق به حاضرین ارائه گردید.

تشکیل اتاق فکر صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی

در راستای توسعه و پیشبرد اهداف و همچنین به منظور ایجاد زمینه های لازم برای رشد و بالندگی هرچه بیشتر صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی، دکتر اسکندر زند معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی طی حکمی اتاق فکر صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی را با عضویت اعضای زیر تشکیل دادند:

دکتر مجید ولدان؛ رئیس هیئت مدیره؛ و مهندس داریوش شهریاری؛ مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی؛ بهمراه جناب آقای دکتر ابراهیمی؛ مشاور رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی؛ با حضرت آیت الله عالمی؛ نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی؛ دیدار و گفتگو کردند.

صفحه1 از2