Search - K2
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - برچسب ها

نشست معرفی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی در پارک علم و فناوری استان البرز

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نشست معرفی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخص کشاورزی در پارک علم و فناوری استان البرز نشست معرفی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخص کشاورزی در پارک علم و فناوری استان البرز

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، به منظور معرفی صندوق حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی، پیش از ظهر امروز شنبه بیست و دوم مهرماه پارک علم و فناوری البرز میزبان دکتر ولدان مدیر کل دفتر تجاری سازی وزارت جهاد کشاورزی، مهندس شهریاری مدیر عامل صندوق غیر دولتی حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی، مدیران مراکز رشد همکار، مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان عضو پارک بود.


در این نشست که با عنوان " معرفی صندوق و شرایط دریافت سهام صندوق" برگزار گردید، دکتر ولدان مدیر کل دفتر تجاری سازی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه یکی از رویکردهای سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی حمایت از شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی است اظهار داشت: یکی از زیرساخت های مورد نیاز جهت حمایت از شرکت های دانش بنیان این حوزه، حمایت مالی از فعالیت های تولیدی یا خدماتی بخش کشاورزی است. بدین منظور صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با حداکثر سرمایه گذاری 49درصدی دولت و حداقل سرمایه گذاری 51 درصدی بخش خصوصی تاسیس گردید.
دکتر ولدان با اشاره به جامعه سهامداران این صندوق افزود: تنها  شرکت های حقوقی دانش بنیان مورد تایید در سامانه دانش بنیانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همین طور شرکت های فناور عضو یکی از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد، امکان خرید سهام در این صندوق و بهره مندی از مزایا و دریافت تسهیلات از صندوق بدون نیاز به ضمانت‌های مرسوم و تنها از طریق ارائه چک و سفته را دارند.
وی با اشاره به سرمایه به عنوان یکی از مؤلفه‌های اساسی توسعه پایدار در بخش کشاورزی، تصریح کرد: سرمایه‌گذاری مناسب در بخش کشاورزی باعث توسعه مناسب زیرساخت‌ها و امور زیربنایی شده و نیز موجب افزایش نرخ بهره‌وری، ارزش افزوده و در نهایت اقتصادی شدن تولید در بخش کشاورزی می‌شود.
 یکی از هدف گذاری های صندوق در حوزه اجتماعی حمایت از بازار محصولات دانش بنیان در بخش کشاورزی، مطلبی بود که ولدان به آن پرداخت و اذعان داشت: یکی از دغدغه های مهم شرکت های دانش بنیان، بحث بازار و مشتری است که در این راستا با ایجاد شبکه  بازار مجازی کالا و خدمات محصولات دانش بنیان در بخش کشاورزی می توان این دغدغه را کاهش داد.
محور دیگر سخنان ولدان به بخش حمایت های غیر مالی صندوق معطوف شد و تصریح نمود: از آنجایی که سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با امکانات، تجهیزات و زیرساخت های بسیار زیاد خود طرف دولتی صندوق است، می تواند امکانات خود را در اختیار شرکت های دانش بنیان بخش کشاورزی بگذارد و واسطه برقراری این مشارکت صندوق خواهد بود.
در پایان ولدان تاکید نمود: رشد و بالندگی صندوق در گرو افزایش بهره وری بخش کشاورزی و مشارکت و توانمندسازی هرچه بیشتر و اثربخش تر تشکل‌ها و سایر فعالین این بخش می باشد.
در ادامه جلسه، شرکت کنندگان به ارائه پرسش و پاسخ و بیان نقطه نظرات خود در خصوص بهره وری بهتر صندوق غیردولتی حمایت از توسعه پژوهش و فناوری در بخش کشاورزی پرداختند

خواندن 3618 دفعه